Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Waldorfské třídy na X. festivalu dřeva

Hlavní myšlenkou Festivalu dřeva je ukázat dřevo ve všech jeho podobách. Letos se díky Národnímu dřevařskému klastru podařilo zapojit do spolupráce střední školy, které veřejnosti ukázaly, že řemeslo má zlaté dno. Organizátoři vzali pod svá křídla i waldorfské třídy z naší školy, jejichž zástupci zde prezentovali práci žáků  5. – 9. třídy.

Meče, svícny, misky a další dřevěné výrobky poutaly pozornost kolemjdoucích a na zapůjčených hoblicích si mohly děti vyzkoušet práci s pilkou či dlátkem, nebo jen tak přihlížet, jak si naši žáci vedou při práci se dřevem. Festival byl také příležitostí pro učitele, aby si vzájemně vyměnili zkušenosti a obohatili se o nové nápady.

Velké poděkování patří středním školám, které zajistily hoblice, stoly, nářadí a stany, bez kterých bychom se neobešli a Střední průmyslové škole Hranice, která nám zapůjčila xylofon s několika druhy dřeva, aby si děti mohly na vlastní uši vyzkoušet, jak rozdílné tóny každé dřevo vydává. Rádi se za zvuky a vůní dřeva příští rok zase vydáme.

Fotogalerie

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •