Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Sousedská slavnost

aneb Zažít Ostravu jinak

Sobota 20.září 2014 byla doslova napěchována mnoha zajímavými kulturně-společenskými akcemi. Jsme rádi, že v konkurenci megaakce Dny NATO na letišti v Mošnově, či blízkého Třebovického koláče, obstála s návštěvností velmi slušně i naše Sousedská slavnost konaná v rámci projektu „Zažít Ostravu jinak“ na Hlavní třídě v Porubě, na které se ogranizátorsky podílelo Waldorfské sdružení Ostrava a waldorfské třídy naší školy.

Dva prezentační stánky s přilehlými rukodělnými dílničkami a „olympijskou stezkou“ byly od 14 hodin do večera v obložení dětí i dospělých. Atmosféru slavnosti příjemně zpestřilo opakované hudební vystoupení žáků naší 7., 8. a 9. třídy.

Zatímco prezentace rukodělných výrobků našich dětí z výuky ručních prací od 1. do 9. třídy vzbuzovala u kolemjdoucích vlny obdivu a jitřila vzpomínky starších spoluobčanů na jejich školní léta, do kreslení forem, výroby shambala náramků, vlněných andílků či měděných spirálkových přívěsků se zapojili „sousedé“ bez rozdílu věku. Odvážlivci se svezli na tandemovém kole. Menší děti si užily především Perseovu stezku zdatnosti a odvahy, na kterou se vydávali po upletení vavřínového věnečku, a ti starší (včetně pořadatelů :-)) si změřili síly v řecko – římském zápolení. O zábavu nebyla nouze a kromě mnoha úsměvných chvilek při vlastní organizaci akce si všichni zúčastnění odnesli pocit z dobře vykonané práce, za kterou děkujeme všem ochotným rodičům, učitelům a žákům.

 

Fotogalerie

Videokanál

Plakát DOD

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •