Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Sousedská slavnost

Příjemná atmosféra, skvělí lidé, výjimečné místo, a též hudba, tanec, sport, to vše bylo možné zažít v sobotu 16. 9. 2017 v Porubě u Oblouku. Naše škola zejména malým návštěvníkům nabídla různorodé aktivity a tvořivé činnosti tentokrát s tematikou cirkusu. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet udržet rovnováhu na dřevěných balancovnících, trefit se barevnými kroužky na kolíky, zvládnout chůzi po slackline, vytvořit obrovské mýdlové bubliny či vyrobit vlastní žonglovací míček. Bylo možné se také zastavit u waldorfského informačnho stánku, nahlédnout do sešitů žáků a dozvědět se něco o naší základní a střední škole. Sousedská slavnost probíhala jako každoročně v přátelském duchu a my se už těšíme na příští rok!

Katka Kulová
soused8
Sousedská slavnost spojuje lidi, kteří bydlí na daném místě, stejně jako ty co rádi tvoří anebo tam pracují, zkrátka všechny, kteří se rádi druží :-) Letošní Sousedská slavnost proběhla v sobotu 16. září u Oblouku. Počasí se nejprve tvářilo, že se nezúčastní, že ho to nebaví a pršelo a pršelo. Těsně před oficiálním začátkem se umoudřilo, asi ho zaujalo celé to hemžení lidí, kteří nedbali na déšť a stavěli stánky, připravovali atrakce pro děti, chystali výborné domácí kafíčko a mnoho dalšího. Přestalo pršet a mohlo se začít :-)
Stanoviště Waldorfské školy bylo oblíbené. Velcí i malí, tlustí i tencí, mladší i starší si mohli vyzkoušet své cirkusové dovednosti, trénovat přesnost a rovnováhu, procvičit prstíky a vyrobit si žonglovací míčky a v neposlední řadě si povykládat s učiteli a dozvědět se o škole více.Zkrátka a dobře to byla povedená akce :-)
Jana Olešová
Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •