Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Recitujeme rádi a s chutí

V pondělí 15.2. se eurytmický sál proměnil v místnost plnou nadaných recitátorů. Velké účasti se těšil nejen první, ale i druhý stupeň. Slyšeli jsme básničky krátké i delší, veselé, smutné, pohádkové a dokonce i strašidelné. K potěše nám o přestávce zahrál Ondřej Kožušník ze čtvrté třídy na violoncello. Všichni recitátoři prokázali velkou odvahu, kterou pozorné publikum pokaždé náležitě ocenilo potleskem. A nechyběla ani odborná porota s nastraženýma ušima a očima, která po velmi obtížném rozhodování vybrala nejúspěšnější recitátory, aby naši školu reprezentovali v městském obvodním kole v Porubě dne 4. března 2016.

Jsou to: Karolína Gúberová (Abraka dabraka: Josef Kainar) a Ludmila Kožušníková (Chrousti) z druhé třídy, Ondřej Kožušník (Uspávanka s loupežníky: Jan Skácel) ze čtvrté třídy, Klára Szopová (Zmoklá slepice: Jiří Žáček) z páté třídy, Natálie Lubojacká (Oklamaná naděje: Josef Hiršal) z šesté třídy, Anna Hostinská (Toníček: Shel Silverstein) ze sedmé třídy a Drahomíra Křenová (Sedm básniček na zrcadlo: Karel Kryl) z deváté třídy.

Nezbývá, než poděkovat všem recitátorům za jejich pilnou přípravu, odvahu a chuť vystupovat, odborné porotě za naslouchání a moudré rozhodování, Ondrovi za hudební doprovod a publiku za velkou a důležitou podporu. Těšíme se zase na příští rok o tomto čase!

 

 

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •