Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Přehlídka Ars poetica

Ve čtvrtek 6. června se žákyně naší školy Viktorie Pražáková ze třídy 7. B zúčastnila 53. celostátní přehlídky Ars poetica – Puškinův památník v Ruském středisku vědy a kultury v Praze. Postupující žáci, kteří úspěšně reprezentovali své školy již v krajském kole na jaře, spolu se svými vyučujícími mohli zhlédnout v podvečer přehlídky koncert známého ostravského barda Jaromíra Nohavici. Nohavica za doprovodu polského akordeonisty a pianisty Roberta Kusmierského svým osobitým projevem zpíval jak své vlastní skladby, tak i přeložené známé či méně známé písně ruských písničkářů Bulata Okudžavy a Vladimira Vysockého. Dočkali jsme se také dvou autorských kusů v ruském jazyce – Fěstivalnyj privjet a Gaspadin prezident (Pane prezidente). Koncert byl úchvatný a dramaturgicky perfektně zvládnutý – každý si přišel na své.

Nohavicův koncert svou atmosférou skvěle připravil půdu pro následující přehlídku. Druhý den se všichni účastníci sešli na slavnostním zahájení, poté byli rozděleni do dvou skupin podle svých kategorií. Viktorka spadala do kategorie slovního projevu mladších žáků. Její strhující vystoupení bylo v závěru ohodnoceno mimořádným oceněním poroty. V hlavním sále současně probíhala hudební sólová nebo skupinová vystoupení a skupinové slovní  formace – většinou se jednalo o zdramatizovaná představení nebo skupinové recitace.

Celá přehlídka proběhla ve velice přátelském, téměř rodinném duchu. Bylo by fajn se v institutu setkat příští rok s novými nadějnými básníky a hudebníky mladší generace.

Viktorce gratulujeme, přejeme mnoho úspěchu na její nové cestě a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Plakát DOD

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •