Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Podzimní Praha

Známé historické památky, záludnosti a zajímavosti podzemní dráhy, náladu podzimní Prahy a pevnost kamarádství na dálku mohli ve dnech 15. a 16. listopadu poznávat naši čtvrťáci.

Na začátku tohoto projektu stál úmysl a ideál propojit děti stejného věku ze dvou vzdálených měst, ve sdílení společných zážitků, nabývání nových zkušeností, poznávání světa a rovněž vytvoření nových přátelství.

A tak se od minulého školního roku spolu začali sbližovat žáci naší, toho času čtvrté třídy, se stejně starými dětmi ze Základní školy waldorfské v Jinonicích. Nejdříve prostřednictvím dopisů a po něm následovalo první osobní setkání. V rámci epochy řemesel jsme pražskou třídu pozvali k nám a provedli je hornickými památkami Ostravy.

Minulý týden 15. listopadu jsme se do hlavního města vydali my. A byla to velmi příjemná a obohacující návštěva. Obdivovali jsme polední zvonkohru na Orloji, stejně jako kumštýře na Staroměstském náměstí, hráli společné hry, vydali se do Prokopského údolí, prohlédli si Prahu z výšky Petřína a pitvořili se v zrcadlových sálech. Zažili jsme mnoho milých okamžiků a náramky přátelství, rozdané při odjezdu, jsou příslibem dalších očekávaných setkání.

20171116_110558

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •