Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Osmáci na Envi pobytu

V rámci projektu „Poznej tajemství vědy“ se žáci 8.B zúčastnili jako nefinanční partneři Envi kursu ve Vysokém Poli. Jak to bylo den po dni?

Den 1.

Teleportovali jsme se do Envi centra ve Vysokém Poli. Prší a my se seznamujeme se zvířátky na farmě. Koně, králíci, kozy, krocani, slepice, ovce, prase a další zvířata budou v následujících dnech vydány na pospas naší péči. Po zážitcích ze života slepic a večeři v místním hostinci nás učitelé převezli. Do Envicentra jsme se vraceli „prý krásnou prodlužkou“.

Fotogalerie          Videokanál

koza

Den 2.

Je 6:00 ozve se zvuk sirénového typu (pravděpodobně budík). Otáčíme se na druhý bok a spíme dál. Je 6:45 a opět ten známý zvuk, ale tentokrát všichni s tvářemi bez výrazu vstáváme. Nastupujeme rozděleni do dvou skupin. Chytli jsme tu horší. Jako na popravu jdou lidé s vidlemi ke stájím – kydám hnůj koze. Následně jsme vyrazili na cestu zdraví, která nám dodala sílu na stavbu draků. Večer ještě prověřil naši odvahu při pouti lesem.

Fotogalerie          Videokanál

ovca

Den 3.

Je fuška začít již v sedm ráno s kydáním Mašíkovi, když toho v noci moc nenaspíte. Po obědě na nás čekal výlet do muzea, galerie a stodoly. Z Valašských Klobouků jsme to vzali netradičně, pěšourem. Zkusíš nás trumfnout?

Fotogalerie          Videokanál

statek

Den 4.

Co se to kymácí a řve jako ďas? To je kanárkově žlutá V3S, která nám zkrátila cestu na Klášťov a Ploštinu. Po dobytí nejvyššího bodu v okolí, kde se nachází významné archeologické naleziště, jsme vyrazili za tragickou historií vesnice Ploština. Z Ploštiny už bez „kanárka“ po vlastních.

Fotogalerie          Videokanál

kacer

Den 5.

Snad nejtěžší vstávání s „příjemnou“ vyhlídkou na úklid a cestu zpět. Vše máme zabaleno a ještě můžeme uhasit žízeň vlastnoručně připraveným moštem. Běh do kopce a trocha pátrání v okolí byla odměněna jízdou hodnou králů. Baruška a Bony si nás naložily do vozu a provezly nás po místech, která jsme týden povětšinou pěšourem poznávali.

Plakát DOD

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •