Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Mezinárodní den lidských práv

18. 12. 2018 proběhl na Gymnáziu Olgy Havlové již 8. ročník soutěže k mezinárodnímu dni lidských práv. Letošní téma „Právo na důstojný život“ naše žákyně oslovilo. I přes časovou zaneprázdněnost se pustily do vyhledávání informací, fotek, grafů a jejich následného zpracování do podoby multimediální prezentace.

Soutěžící byli při prezentaci pod drobnohledem tříčlenné odborné komise a také ostatních týmů, kterých se tento rok do soutěže přihlásilo řtrnáct. Mezi hlavní kritéria hodnocení patřily: věcná správnost, aktuálnost vybraného tématu, originalita zpracování, struktura, přehlednost prezentace a také grafická úroveň zpracování.

Náš soutěžní tým, ve složení Zuzana Kovalská a Kateřina Grauerová, si originalitou a sebejistým vystupováním při prezentaci naklonil porotu na svou stranu. S prezentací „Relativní důstojnost“ dokázaly v nabité konkurenci obsadit třetí místo. Kolegium naší školy tímto děkuje za reprezentaci naší školy a přejeme naší soutěžní dvojici, aby nabyté zkušenosti dokázaly zúročit v budoucím životě.

Jiří Richter

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •