Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Mezinárodní den lidských práv

19. 12. 2017 proběhl na Gymnáziu Olgy Havlové již 7. ročník soutěže k mezinárodnímu dni lidských práv. Letošní téma „Volit, či nevolit?“ naše žáky oslovilo. I přes časovou zaneprázdněnost se pustili do vyhledávání informací, fotek, grafů a jejich následného zpracování do podoby multimediální prezentace. Když bylo vše hotovo, hodili se do gala a vyrazili na soutěž.

Soutěžící byli při prezentaci pod drobnohledem tříčlenné odborné komise a také ostatních týmů, kterých se tento rok do soutěže přihlásilo osmnáct. Mezi hlavní kritéria hodnocení patřily: věcná správnost, aktuálnost vybraného tématu, originalita zpracování, struktura, přehlednost prezentace a také grafická úroveň zpracování.

DSC_0600

Náš soutěžní tým, ve složení Tereza Hlaváčová a Adam Breitkopf, si originalitou a sebejistým vystupováním při prezentaci naklonil porotu na svou stranu. S prezentací „Jasná volba“ dokázali v nabité konkurenci obsadit třetí místo. Kolegium naší školy tímto děkuje za reprezentaci naší školy a přejeme naší soutěžní dvojici, aby nabyté zkušenosti dokázali zúročit v budoucím životě.

Jiří Richter

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •