Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Ekokonference

V pondělí 4. 12. proběhl na Gymnáziu Olgy Havlové již 8. ročník soutěžní Ekokonference pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Soutěže se zúčastnil i náš tým poskládaný z žákyň 8.B. Letošní téma bylo věnováno rekultivaci v Moravskoslezském kraji.

V porotě letošního ročníku zasedli odborníci z Ostravské ZOO, stanice mladých přírodovědců a učitelé EVVO. Porota hodnotila samotné provedení práce, projev a odprezentování příspěvků a především vlastní přínos, tedy zkušenosti, nápady spojené s rekultivací našeho kraje.

Mnozí soutěžící si poprvé v životě vyzkoušeli vysvětlit a obhájit své práce veřejně před porotou a týmy z jiných škol, ale všichni se úkolu zhostili výborně, a proto bylo velmi obtížné vybrat vítěze a odměnit cenami tři nejlepší družstva.

9Náš soutěžní tým, ve složení Zuzana Kovalská, Karolína Kozáková a Tereza Panáčková, se na Ekokonferenci představil s prací „Colours of Ostrava“. Práce našeho týmu byla zaměřena na popis dílčích rekultivačních projektů v našem kraji.

Všichni soutěžící získali nové zkušenosti, obecenstvo nové informace a porota byla příjemně překvapena vysokou úrovní vlastních prací i jejich předvedením.

Jiří Richter

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •