Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Ekokonference

V pondělí 5. 12. proběhl na Gymnáziu Olgy Havlové již 7. ročník soutěžní Ekokonference pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Soutěže se zúčastnil i náš tým poskládaný z žáků 9. B. Letošní téma bylo věnováno vlivu dopravy na ovzduší a životní prostředí v našem regionu.

V porotě letošního ročníku zasedli odborníci z Ostravské univerzity, ZOO, stanice mladých přírodovědců, učitelé EVVO a biologie. Porota hodnotila samotné provedení práce, projev a odprezentování příspěvků a především vlastní přínos, tedy zkušenosti, nápady a způsoby řešení problematiky dopravy našeho regionu.

Mnozí soutěžící si poprvé v životě vyzkoušeli vysvětlit a obhájit své práce veřejně před porotou a týmy z jiných škol, ale všichni se úkolu zhostili výborně, a proto bylo velmi obtížné vybrat vítěze a odměnit cenami tři nejlepší družstva.

DSC_0001

Náš soutěžní tým, ve složení Valerie Jašová, Barbora Kovalská a Jan Damovský, se na Ekokonferenci představili s prací „Ostrava – doprava i doleva“. Práce našeho týmu byla zaměřena na ekologickou nehospodárnost v individuální dopravě. Sebejistý projev našich žáků při prezentaci hodnotila odborná porota velmi pozitivně. Po loňském 2. místě se tak našemu týmu podařilo dosáhnout mety nejvyšší a na 7. ročníku Ekokonference získali zaslouženě 1. místo.

Všichni soutěžící získali nové zkušenosti, obecenstvo nové informace a porota byla příjemně překvapena vysokou úrovní vlastních prací i jejich předvedením.

Jiří Richter

Plakát DOD

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •