Waldorf Poruba: waldorfská škola ostrava

Čokoládová vařečka

Dne 12.2. 2019 se žačka 9.B Zita zúčastnila kulinářské soutěže s názvem Čokoládová vařečka. Zita se na soutěž pečlivě připravovala a svým rodinným receptem na kynuté knedlíky nakonec vybojovala nejvyšší umístění. Moc gratulujeme a těšíme se na další ukázky jejího umění třeba na prezentaci ročníkových prací.

1. Proč ses rozhodla zúčastnit se této soutěže?

Chtěla jsem získat zkušenosti s pečením (cukrářstvím).

2. Jak soutěž probíhala?

Přišli jsme do gastrocentra, ve kterém jsme měli 25 minut na přípravu. Poté jsme se přesunuli do sálu, kde byli porotci a pulty. Tam jsme pokrmy dodělávali pod jejich dohledem. A potom jsme jim jídla naservírovali a oni je ochutnávali.

3. Připravovali jste všichni stejná jídla?

Ne, každý si sám zvolil, jaké jídlo bude připravovat.

4. Proč sis vybrala právě kynuté knedlíky?

Protože jsem se chtěla odlišit a taky už jsem s jejich přípravou měla nějaké zkušenosti. Navíc jsem po svojí prapraprababičce, která pracovala ve Vídni v luxusním hotelu, zdědila zajímavý recept právě na toto jídlo.

5. Jak ses cítila, když jsi dorazila na místo? Byla jsi nervózní, bála ses?

Cítila jsem se trochu zvláštně. Ostatní soutěžící tam většinou byli ve skupinách v doprovodu učitelů, ale já tam byla sama a s mamkou.

6. Byla mezi žáky velká konkurence, nebo sis věřila?

Byla jsem v pohodě, stres na mě nepadal skoro vůbec… Tedy vlastně vůbec. Jen na konci, když se měly začít vyhlašovat výsledky, jsem se dost třepala :)

7. Připravovala ses na soutěž?

Večer před soutěží jsem své rodině uvařila pár knedlíků, všem jim chutnaly. Na místě jsem pak musela trochu improvizovat, protože jsem dostala jiné ingredience.

8. A co jsi vlastně měla na sobě?

Museli jsme mít bílé triko a na místě nám dali ještě černou zástěru, kterou jsem měla kolem sebe asi tak třikrát obmotanou, jak moc mi byla velká. A pak jsme dostali i kuchařskou čepici.

9. Jaký to byl pocit, když tě vyhlásili vítězkou soutěže?

Byla jsem nadšená. Nejdřív jsem se hodně třepala z toho stresu, ale pak mi spadl velký kámen ze srdce a byla jsem šťastná.

10. A co jsi vyhrála?

Nejhodnotnější cena byla smoothiemixér, pak drtič (na led, mák, ořechy…), pohár, keramickou čokoládu – symbol soutěže, diplom, pamětní list, obrovský dort, dvě dárkové taštičky, medaili a vařečku.

 

Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba •