Waldorfská škola ostrava

Bezmála sto let čítá historie waldorfských škol ve světě. U nás v Ostravě má již pětadvacetiletou tradici a novým přírůstkem jsou od dubna 2014 waldorfské třídy v Porubě. Prostor ke vzniku waldorfského proudu nám poskytla ZŠ L. Štúra. Nové působiště zde našlo 165 žáků ze ZŠ waldorfské, které od září rozšíří 24 nových prvňáčků. Od školního roku 2014/15 jsme otevřeli všech devět ročníků s výukou podle vzdělávacího programu waldorfská škola. Škola se nachází v příjemném prostředí s dostatkem zeleně v bezprostřední blízkosti sportovního hřiště, její poloha skýtá příležitosti k vycházkám do přírody.

Jsme naplněni velkou radostí, že ze společného úsilí rodičů, učitelů, vedení školy a MO Poruba vznikl nový prostor utvářet plnohodnotné vzdělávání waldorfského směru. Dětem by měl přinášet radost ze společného objevování světa, respekt k jejich k individuálním potřebám a prostor pro svobodu myšlení.