O škole

Konečně jsme opravdu velká rodina! Nový domov nám porubská radnice zde na ulici L. Štúra nabídla v dubnu 2014, a je tomu už sedm let. Říká se, že se během tak dlouhé doby promění v lidském těle každá buňka, jsme tedy za ta uplynulá léta už zcela noví lidé.

Ale to není vše. Přistěhovali se i příbuzní, Waldorfské lyceum, úžasní mladí lidé, pomocníci pro naše děti. Nejen prvňáčci od té chvíle mohou s úctou a nadějí vzhlížet ke studentům, kterými se jednou možná sami stanou. Když jsme se letos v lednu 2021 spojili v jednu školu, splnil obvod Poruba sen, který v nás klíčil už od prvních krůčků waldorfské pedagogiky v Ostravě. Toužili jsme po celistvé škole, kde by se mohly děti od první třídy až do dospělosti tvořivě učit a zrát tak ve svobodné bytosti.

Společně teď, jako Waldorfská základní škola a střední škola Ostrava-Poruba, kráčíme po úplně nové cestě a těšíme se, že se na ní třeba setkáme právě s vámi, vaší rodinou, vašimi dětmi.